Koronawirus Ulga ZUS Wyszków. Odroczenie terminu ZUS

Ulga ZUS koronawirus Wyszków
Ulga ZUS korona wirus Wyszków

Koronawirus ulga ZUS. Odroczenie terminu ZUS już możliwe. ZUS Wyszków. Wszyscy przedsiębiorcy, którzy mają problem z płatnością składek ZUS, mogą się starać o rozłożenie na raty. Rozłożenie na raty to nie jedyna forma pomocy. Można też starać się o odroczenie terminu płatności. ZUS w związku z koronawirusem zaleca elektroniczne formy kontaktu. Należy jednak pamiętać, aby w przeciągu 14 dni od zakończenia stanu epidemicznego, dostarczyć dokumenty w formie papierowej. Inaczej pomoc przepadnie.

Można „dość prosto” skorzystać z uproszczonych form form pomocowych oferowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych:

  • odroczenie płatności o 3 miesiące  płatności składek ZUS,  od lutego do kwietnia 2020 r.;
  • zawieszenie na 3 miesiące umowy z Zakładem, kiedy uzgodniony termin płatności rat określono na miesiące marzec, maj 2020 r.

Dosyć istotne jest, aby we wniosku określić dokładnie w jaki sposób obecna sytuacja epidemii koronawirusa wpłynęła na Twoją sytuację finansową, z której wynika brak możliwości opłacania składek ZUS na bieżąco. Jak złożyć wniosek opisujemy na końcu artykułu. 

Ulgi ZUS mogą być udzielane w ramach (koniecznie zobacz link) pomocy de minimis. Oznacza to, że firma starająca się pomoc będzie usiał złożyć dodatkowe dokumenty, dotyczące pomocy społecznej. Tutaj docieramy do dosyć istotnej kwestii. Jeśli okaże się, że w ostatnich latach, dokładnie 3 latach,  Twoja firma korzystała z pomocy, której wartość przekroczyła 200 tyś Euro to ZUS Ci nie pomoże. 

Ulga ZUS co i jak

Jeśli ZUS pozytywnie rozpatrzy Waszą prośbę o pomoc, prześle Wam stosowną umowę wraz z kompletem dokumentów. Komplet dodatkowych „papierów” będzie dotyczyć pomocy społecznej. Dokumenty otrzymasz na podany adres e-mail lub tradycyjną pocztą, jeśli nie podasz maila. Otrzymaną i podpisaną dokumentację należy złożyć w skrzynce w najbliższej palcówce lub przesłać pocztą. Tego nie polecamy, aczkolwiek tak czy inaczej, co jest kuriozalne, będziecie ostatecznie musieli dostarczyć dokumenty w formie papierowej. Macie na to maksymalnie 14 dni liczonych od dnia kiedy sytacja epidemiologiczna na terenie kraju wróci do normy. 

Jak złożyć wniosek o ulgę ZUS

Jeśli Chcecie Państwo, drodzy Czytelnicy,skorzystać z ulg oferowanych przesz ZUS, trzeba będzie złożyć stosowny wniosek:

Z oczywistych względów zalecamy złożyć wniosek elektronicznie. Jak to zrobić? Wystarczy zerknąć na: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/firmy/-/publisher/details/1/jak-elektronicznie-wyslac-wniosek-o-odroczenie-terminu-platnosci-skladek-wniosek-zus-eop-/2545804

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Wyszkowie ma swoją siedzibę pod adresem: Fryderyka Chopina 9, 07-200 Wyszków. Pisaliśmy już o tym w artykule składki ZUS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj