Bezpieczne ferie czyli kontrole autobusów i autokarów

Bezpieczne Ferie
Bezpieczne Ferie

Bezpieczne Ferie, czyli kontrole autobusów. Ferie nadchodzą wielkimi krokami, zbliża się czas wyjazdów młodzieży na wycieczki, czy też kolonie. Bezpieczeństwo ma  niebagatelne znaczenie. Jak wskazuje praktyka większość wyjazdów obywa się tradycyjnymi środkami transportu, a więc autobusami czy autokarami. Policjanci ruchu drogowego będą podejmować działania mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa naszych pociech. Będą one polegać na kontrolach autobusów i autokarów oraz samych kierowców tychże środków transportu.

W czasie kontroli Bezpieczne Ferie Podczas przede wszystkim będzie sprawdzany stan techniczny pojazdów, obowiązkowego wyposażane pojazdu, stan trzeźwości kierowców oraz uprawnienia do kierowania pojazdami. Przypominamy, że dozwolona zawartość alkoholu w promilach z jaką można prowadzić samochód to 0,2 promila. Zawartość alkoholu od 02 do 0,5 promila to wykroczenia, a powyżej to już przestępstwo. W wielu krajach europejskich dozwolona jest zawartość alkoholu we krwi nawet na poziomie 0,5 promila. Jednak zdecydowane lepiej wygląda zero promili.

Jak wspomnieliśmy autokary będą kontrolowane pod kątem ich sprawności technicznej. Ma dość duże znaczenie, dla bezpieczeństwa, zwłaszcza, że cześć autobusów poruszających się po naszych drogach pochodzi z prywatnego importu. Delikatnie mówiąc nie są one zbyt nowe, a ich stan ogólny czasami pozostawia wiele do życzenia. Ostatnimi czasy jest z tym zdecydowanie lepiej, ale jednak zdarzają się niechlubne wyjątki od zasady poprawności technicznej.

Bezpieczne Ferie. Punkty kontroli pojazdów

Policjanci przygotowali specjalne miejsca kontroli, tzw. punkty kontroli. W Wyszkowie taki punkt kontroli znajduje się na ulicy Strażackiej – parking przy
Komendzie Powiatowej Policji. Organizowanie punktów kontroli ma za zadanie ułatwienie przebiegu wszystkich czynności z tym związanych. Wykonując przegląd samochodu, warto przejrzeć również łożyska skrzyni biegów, łożyska kół oraz inne. Często zapominamy o nich ponieważ długo nie dają oznak zużycia ale gdy są już mocno przepracowane ich awaria może poważnie uszkodzić nasz pojazd.

Uczulamy rodziców. Jeśli macie jakieś wątpliwości co do stanu technicznego autokaru to zawsze możecie skontaktować się z lokalną Komendą Policji. Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie  znajduje się na ul. Kościuszki 13, 07-200 Wyszków. Numery kontaktowe pod, którymi można szukać pomocy to 29 743 62 40, 29 743 62 00 – dyżurny. Pod tymi numerami można uzyskać szczegółowe informacje w zakresie przeprowadzania doraźnych kontroli autobusów. Bardzo dobrym pomysłem jest zgłoszenie się do Policjantów z kilkudniowym wyprzedzeniem przed terminem wyjazdu. Skróci to znacznie czas oczekiwania na dojazd patrolu.

Wykaz wszystkich punktów kontroli na terenie kraju znajdziecie pod odnośnikiem: http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/download/298/76710/PUNKTYKONTROLIAUTOBUSOWBEZPIECZNEferie20207012019.pdf

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj