Choć mieszkasz w Wyszkowie to masz dość upałów w mieszkaniu podczas lata? Może czas na klimatyzację?

Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą Olina, która zajmuje się kompleksowym montażem i doradztwem w zakresie klimatyzacji. Zastanawiasz się nad zamontowaniem klimatyzacji u siebie w mieszkaniu lub biurze? Poznaj naszą ofertę klimatyzacji pod adresem: https://klimatyzacja-r32.pl/klimatyzacja-wyszkow/. Poniżej przedstawimy Ci argumenty, dla których warto zamontować klimatyzację w domu – nawet jeżeli nie mieszkasz w słonecznej Hiszpanii?

Polska nigdy nie kojarzyła się z krajem, w którym lato potrafi być upalne. Sytuacja ta na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat uległa znacznej zmianie, lat potrafi być bardzo upalne i przy tym męczące. Temperatury często przekraczają 33 stopnie, nawet w domach i mieszkaniach zwykłe wiatraki mogą nie pomagać nam w schłodzeniu się. W krajach Europy południowej większość domów i bardzo dużo mieszkań chroni się przed upałami za pomocą klimatyzacji.

W Polsce od kilku lat przeżywamy boom na montaż klimatyzacji – koszty klimatyzacji są dostępne dla przeciętnego „Kowalskiego”. Na rynku jest także coraz więcej producentów nowoczesnego sprzętu, który dostępny jest za naprawdę niewielkie pieniądze. Koszty przeciętnego, ekonomicznego sprzętu wraz z montażem są porównywalne z 55 calowym telewizorem OLED.

Czy mieszkając w Wyszkowie jest sens by zastanawiać się nad montażem klimatyzacji? Odpowiemy krótko: TAK! Dlaczego? Poniżej przedstawiamy nasze dłuższe wypowiedzi i argumenty stojące za naszym twierdzeniem:

Powód pierwszy: zamontowanie klimatyzacji znacząco podniesie komfort przebywania w domu lub mieszkaniu. Niezależnie od tego, jak gorąco będzie na zewnątrz, ty możesz przebywać w odpowiednio klimatyzowanym pomieszczeniu. Nie musisz szukać wiatraków, które będą zajmować miejsce w mieszkaniu, klimatyzator może także służyć jako zwykły wiatrak.

Powód drugi: klimatyzator nie tylko chłodzi ale i może nagrzewać pomieszczenia w miesiącach przejściowych np. na jesieni. Nowoczesne jednostki klimatyzacyjne mają funkcje ogrzewania pomieszczeń. Nim Twoje kaloryfery nagrzeją pomieszczenie to klimatyzacja pozwoli Ci uzyskać określoną temperaturę dużo szybciej.

Powód trzeci: dodatkowe funkcje w klimatyzatorach. Klimatyzatory mogą także oczyszczać powietrze, dzięki czemu możesz ograniczyć ilość alergenów lub zawieszonych pyłków PM10/PM2,5 w domu lub mieszkaniu. Nowoczesne klimatyzatory mają także funkcje osuszania powietrza.

Powód czwarty: większa wartość domu/mieszkania. Ten argument może okazać się dyskusyjny dla niektórych osób, ale zamontowanie klimatyzacji wysokiej klasy podnosi wartość nieruchomości. Zamontowanie klimatyzacji może także podnieść wartość mieszkania w oczach osób poszukujących lokalu do wynajęcia.

Powód piąty: zawsze masz kontrolę nad temperaturą, wilgotnością i innymi funkcjami klimatyzatora. Niektórzy producenci oferują aplikacje na telefon, w którym możesz zobaczyć także obecne zużycie energii elektrycznej i czas działania klimatyzatora.

Oczywiście poza korzyściami z posiadania klimatyzacji są także wady np. hałas – klimatyzacja zawsze wydaje dźwięki – zarówno jednostka wewnętrzna jaki i zewnętrzna. Montaż klimatyzacji wiąże się z dodatkowymi robotami budowalnymi w domu i ewentualnymi przeróbkami instalacji elektrycznej, dodatkowo nie zawsze klimatyzator wpasuje się idealnie we wnętrza domu lub mieszkania.

Niezależnie od powyższych wad uważamy, że montaż klimatyzacji ma więcej pozytywnych cech niż wad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj