E-recepty od 8 stycznia

E-recepty-
E-recepty-wyszków

E-recepty już od 8 stycznia 2012 roku. E-recepty będą obowiązkowe, co oznacza, że lekarze nie tyle będą mogli wystawić taka receptę, ale będą mieli taki obowiązek. Wiele osób szczególnie starszych obawia się takiej nowości, ale uspokajamy. Do realizacji E-recepty wystarczy czterocyfrowy kod (PIN) oraz numer PESEL pacjenta, który przecież każdy zna. Recepta może być przekazana w formie SMS-a, wydruku lub w aplikacji m mObywatel (szczerze polecamy). Starszym osobom przypadnie do gustu wydruk z kodem. Kod i PESEL należy podać naszemu farmaceucie, a reszta dokona się już automatycznie.

E-recepta to niewątpliwie duże udogodnienie. W dużym uproszczeniu między innymi dzięki niej, każdy lek z recepty można będzie wykupić w dowolnej innej aptece bez utraty recepty i konieczności ponownego wypisania lub odpisu recepty. Przykładowo na recepcie mamy 3 leki, a w naszej ulubionej aptece są dostępne tylko dwa z nich. Problem nie istnieje, można udać się do innej dowolnej apteki, a farmaceuta będzie już poinformowany przez system i wyda nam brakujący lek.

Oczywiście aktualne recepty papierowe nie odchodzą zupełnie do lamusa. Będą mogły być nadal wystawiane, ale w ściśle określonych przypadkach. O szczegółach przeczytacie tutaj: https://www.gov.pl/web/zdrowie/e-recepty-obowiazkowe-od-8-stycznia-2020-r

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj