Oznacz swój dom. To może uratować życie

Oznacz swój dom Wyszków

Wyszków. Oznacz swój dom – to może uratować życie. Coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, kiedy niezbędna jest pomoc służb ratunkowych. Liczy się dosłownie każda chwila. W tym miejscu należy przypomnieć, że dokładne określenie lokalizacji, gdzie potrzebna jest pomoc jest kluczowym czynnikiem. Pozwala to na szybkie udzielnie pomocy. W przypadku gdy oznaczanie domu jest słabo czytelne lub  w ogóle go braku czas jaki na dotarcie służ może się znacznie wydłużyć.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że sprawa porwanego oznaczania nieruchomości nie dotyczy tylko domów jednorodzinnych. Bardzo często potykamy sytuację, w  której mieszkańcy boków wymienią drzwi swoich mieszkań. Oczywiście zapominają o umieszczeniu na nich numeru mieszkania. Sytuacje częściowo ratują tabliczki na drzwiach wejściowych na klatkę, gdzie są oznaczenia, jakie numery lokali są na danej klatce. Przydatne nie tylko służbom niosącym pomoc, ale również kurierom 😉

Prawidłowe oznaczenie budynku, to ustawowy obowiązek właściciela. Kto nie dopełnia tego obowiązku, zgodnie z art. 64 kodeksu wykroczeń podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany. Dodatkowo tabliczka z numerem domu powinna być oświetlona.

Źródło: wyszkow.pl, foto: wyszkow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj