Pijany rowerzysta i kolizja w Leszczydole Pustkach

Rowery Wyszków Rower

Wyszkowscy Policjanci interweniowali w sprawie kolizji drogowej w Leszczydole Pustkach. Doszło tam do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Okazało się kierujący rowerem był, nie tyle pod wpływem alkoholu, ale wręcz kompletnie pijany. Ustalono, na podstawie badania alkomatem, że we krwi delikwenta w momencie kolizji znajdowało się aż 4 promile alkoholu.

Policjanci ustalili, że pijany 47-latek zjechał na przeciwny pasu ruchu wprost pod najeżdżające auto. Dużym refleksem i przytomnością umysłu wykazał się kierujący samochodem osobowym. Zaczął zwalnia i prawdopodobnie tylko dlatego rowerzysta nie doznał poważniejszych obrażeń. Zdarzenie miało miejsce 2 czerwca 2020 roku w godzinach popołudniowych.

Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu, jest bardzo niebezpieczna. Nawet bardzo małe ilości alkoholu spowalniają znacznie nasze reakcje i mają duży wpływ na osąd sytuacji.

Jak mają się do tego aktualne przepisy prawne dotyczące rowerzystów spożywających alkohol. O tym przeczytacie tutaj: https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1410413,co-grozi-za-jazde-na-rowerze-pod-wplywem-alkoholu.html

Źródło: KPP Wyszków, foto: Freepik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj