Prawdziwy arsenał odkryto w gminie Somianka

Niewybuchy Ulasek

Do niecodziennego odkrycia doszło w środę w Ulasku na ternie gminy Somianka. Jeden z mieszkańców naszego powiatu powiadomił policjantów z lokalnego posterunku o prawdopodobnie niebezpiecznym złazisku. Z dużym prawdopodobieństwem znalazca określił odkryte przedmioty jako niewybuchy. Dlatego też należało niezwłocznie to sprawdzić. Jak się okazało na miejscu, znaleziono  pocisk artyleryjski, prawdopodobnie z czasów ii Wojny Światowej.

Nie pozostało nic innego, jak to znalezisku powiadomić saperów i przede wszystkim zabezpieczyć teren. Przypominamy, że na naszym terenie operuje 2 mazowiecki Pułk Saperów, a dokładnie wchodząca w jego skład grupa Rozminowania. Swego czasu obsługiwali nas saperzy z pobliskiego Pułtuska, ale jednostka uległa rozformowaniu.

W trakcie przeprowadzonych przez saperów działań, odkryto i zabezpieczono 114 pocisków artyleryjskich oraz dodatkowo 500 sztuk amunicji strzeleckiej do broni palnej.

Przypominamy. Znaleziska tego typu, pomimo upływu wielu lat są w dalszym ciągu niebezpieczne. Każdorazowo, w przypadku takiego odkrycia, należy niezwłocznie powiadomić najbliższa jednostkę Policji. Równie ważne jest to, aby  w miarę możliwości zabezpieczyć miejsce, aż do czasu przybycia odpowiednich służb. Nie lekceważmy tego i nie narażajmy na ewentualne niebezpieczeństwo nieświadomych, innych ludzi. 

Na podstawie informacji KPP Wyszków, fot. KPP Wyszków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj