3 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć podczas przeprowadzki

Dla większości z nas nadchodzi taki czas, gdy przeprowadzamy się do innego lokum. Przeprowadzka może dotyczyć opuszczenia rodzinnego gniazda, zmiany wynajmowanego lokum na własne, lub zmiany siedziby firmy. Niezależnie od tego, która z przeprowadzek nas dotyczy, jest parę spraw, o których warto pamiętać w każdym przypadku. 

  • Segregacja rzeczy
  • Pakowanie do przeprowadzki
  • Firma przeprowadzkowa czy samodzielna przeprowadzka

Segregacja rzeczy

Ogólnie wiadomo, co nie jest jakąś tajemnicą, że lubimy magazynować różne rzeczy. To mogą być wszelkiego rodzaju „przydasie”, albo rzeczy pozostawione „na później”. Z tym że „to później” nigdy nie nadchodzi, a rzeczy nadal leżą zapomniane.

Warto przed każdą przeprowadzką segregować rzeczy, żeby pozbyć się tych, które nie są nam potrzebne w nowej lokalizacji. Nie ma potrzeby, żeby zagracały nową przestrzeń, lub zajmowały miejsce na nowe rzeczy. Jeśli nie wiesz, czy dana rzecz jeszcze Ci się przyda, możesz się kierować kilkoma zasadami. Niektórzy zadają sobie pytania o emocje. ”Jakie emocje wywołuje we mnie dana rzecz? Pozytywne czy negatywne?”. Jeśli coś Ci się źle kojarzy, to nie ma sensu zabierać tego ze sobą. Możesz też rozpatrywać rzeczy pod kątem przydatności. Jeśli coś leży nieużywane od roku czy dwóch, najprawdopodobniej nie jest Ci zbyt potrzebne.

Pakowanie do przeprowadzki

Pakowanie i przewożenie rzeczy to bardzo istotna sprawa. Pamiętaj, żeby zabezpieczyć się w odpowiednie pudła i pojemniki. Jeśli masz dużo delikatnych sprzętów, przydadzą się też wypełniacze do pudeł chroniące sprzęty przed uszkodzeniem.

Posegregowanych przedmiotów nie pakuj byle jak, bez ładu i składu. Wkładaj do pudeł rzeczy z jednego pomieszczenia i opisuj pudła. Ułatwi to rozpakowywanie. Warto opisywać dokładnie co jest w pudle, bo w nowym miejscu, może okazać się, że coś konkretnego jest Ci akurat potrzebne. Pamiętaj, żeby nie pakować luzem delikatnych rzeczy, np. szkła, a już na pewno nie łącz takich rzeczy z ciężkimi, luźno latającymi przedmiotami.

Bardzo często firmy przeprowadzkowe zabezpieczają dostęp do kartonów i pudeł odpowiedniej wielkości. Zmiana lokum w dużym mieście może być przyjemna. Np. przeprowadzki Warszawa przeprowadza bardzo sprawnie, dzięki dostępności profesjonalnych firm.

Firma przeprowadzkowa czy samodzielna przeprowadzka

To zależy od tego, ile masz rzeczy i jak dużo masz czasu na zmianę lokalizacji. Jeśli masz ograniczone fundusze, sporo czasu i cierpliwości, jak najbardziej dasz radę samodzielnie. Warto jednak zapytać się o ofertę profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Zazwyczaj w ich ofercie znajduje się pakowanie i rozpakowywanie dużych gabarytów, rozkręcanie i skręcanie mebli, przewóz, itp. Jednak najważniejsze jest to, że firmy posiadają ubezpieczenie, co stanowi dla Ciebie dobre zabezpieczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj