Biblioteka Wyszków. Wznawiana jest działalność biblioteki

Biblioteka Wyszków

Biblioteka Wyszków. Mamy dobre wiadomości dla wszystkich miłośników czytelnictwa. Biblioteka Miejska w Wyszkowie powoli wznawia swoją działalność, po dłużej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa. Od 4 maja 2020 roku czynna będzie wypożyczalnia książek.

Czytelnicy będą mogli przebywać w wypożyczalni, ale nie będą mieli bezpośredniego dostępu do księgozbiorów. Dlatego też radzimy najpierw skorzystać z dostępnego katalogu zbiorów biblioteki w Wyszkowie i wybrać z góry interesujące nas pozycje. Bibliotekarze Biblioteka Wyszków) zalecają skorzystanie katalogu Ibuk Libra i pozycji elektronicznych (https://libra.ibuk.pl/), Katalogu bibliotecznego pod adresem: http://katalog.wyszkow.e-bp.eu/index.php lub katalogu e-booków Legimi. O tym, że nasza biblioteka przystąpiła do konsorcjum Legimi pisaliśmy tutaj.

Wszelkie czytelnie, kawiarenka internetowa, jak również filie biblioteczne pozostaną nadal niedostępne dla użytkowników. Czytelnicy będą mogli przebywać w wypożyczalni wyszkowskiej biblioteki po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie (tel. 29 742 33 48) lub mailowo (wypozyczalnia@biblioteka.org.pl). Wizyty będą ograniczone do pojedynczych osób, które oczywiście będą musiały pozostać w maseczkach i rękawiczkach.

Jak zwrócić wypożyczone książki.

Będzie można to zrobić używając zewnętrznej wrzutni, tzw. trezora bibliotecznego lub bezpośrednio pracownikowi na specjalnie wydzielonym stanowisku w holu biblioteki. Zwrócone publikacje będą oznaczone datą, a następnie przejdą obowiązkową kwarantannę w wydzielonym pomieszczeniu przez okres 10 – 14 dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj