Biblioteka w Wyszkowie dołączyła do konsorcjum Legimi

biblioteka Wyszków Legimi

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie dołączyła do mazowieckiego konsorcjum bibliotek Legimi. Jest to bardzo dobra informacja dla wszystkich czytelników, albowiem Legimi jest platformą, gdzie znajdziemy ponad 60 tysięcy różnych tytułów. W Legimi znajdziemy wiele kategorii od poezji i dramatu, poprzez literaturę faktu, aż po kryminał czy SF. Oczywiście są to tzw. e-booki czyli książki w postaci elektronicznej. Znajdziecie tam wiele nowości wydawniczych, których jeszcze nie ma w bibliotece. Jest to bardzo kusząca oferta dla przeciętnego Czytelnia.

Co należy zrobić, aby móc skorzystać z oferty darmowego wypożyczenia e-booków Legimi? Należy zgłosić się do biblioteki w Wyszkowie z aktualną i ważną kartą Czytelnika. Pracownik biblioteki przekaże specjalny kod, który należy podać na specjalnej stronie, aby aktywować swoje darmowe konto: https://www.legimi.pl/mazowieckie/ Aktywacja polega na wpisaniu kodu, założeniu bezpłatnego konta i na koniec pobraniu aplikacji na swoje urządzenie.

Jak czytamy w regulaminie: „Czytelnik otrzymuje dostęp do katalogu publikacji elektronicznych w aplikacji Legimi na okres jednego miesiąca od daty aktywowania kodu. Po upływie tego okresu Czytelnik może przedłużyć dostęp, wprowadzając nowy kod otrzymany w Bibliotece (o ile Biblioteka wykupi dostęp na kolejny okres).”

Sama aplikacja Legimi, którą trzeba mieć zainstalowaną na swoim urządzeniu, jest dostępna na wiele systemów operacyjnych. Aplikację można zainstalować na praktycznie każdym urządzeniu, telefonie, tablecie, czy też specjalnych czytniku e-booków. Jest dostępna na takie systemy operacyjne iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Systemy Windows oznaczają, że z aplikacji można korzystać nie tylko na urządzeniach przenośnych, ale także na komputerach stacjonarnych. Jednocześnie można korzystać z możliwości czytania na 2 różnych urządzeniach.

Nie wiemy, jaki pakiet usług Legimi zakupiło mazowieckie konsorcjum bibliotek. Po cichu liczymy na to, że jest to najbogatszy z pakietów, czyli ten określany, jako bez limitu. Jest to dość poważny wydatek, bo aż 60000 tysięcy złotych brutto. Prezentacje modelu biznesowego Legimi dla bibliotek znajdziecie pod tym adresem.

Legimi indywidualnie

Indywidualne korzystanie z usług Legimi to wydatek na abonament. Istnieje kilka abonamentów, z umową na 12 miesięcy, bez umowy, bez bez limitu przeczytanych stron lub z limitem stron. Opcjonalnie dostępna jest oferta z czytnikiem e-booków. Ceny abonamentów wahają się od 6,99 zł za miesiąc w opcji z limitem 300 stron (1 książka) do 39,99 zł miesięcznie. Jest to najdroższy abonament bez czytnika i bez limitu stron. W jej skład wchodzą dodatkowo tzw. audiobooki, czyli książki co słuchania. Należy mieć na uwadze, że ilość podawanych stron to tzw. „strony standardowe”, które niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.

 

1 KOMENTARZ

  1. […] Czytelnicy będą mogli przebywać w wypożyczalni, ale nie będą mieli bezpośredniego dostępu do księgozbiorów. Dlatego też radzimy najpierw skorzystać z dostępnego katalogu zbiorów biblioteki w Wyszkowie i wybrać z góry interesujące nas pozycje. Bibliotekarze Biblioteka Wyszków) zalecają skorzystanie katalogu Ibuk Libra i pozycji elektronicznych (https://libra.ibuk.pl/), Katalogu bibliotecznego pod adresem: http://katalog.wyszkow.e-bp.eu/index.php lub katalogu e-booków Legimi. O tym, że nasza biblioteka przystąpiła do konsorcjum Legimi pisaliśmy tutaj. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj