Nadleśnictwo Wyszków odwołuje zakaz wstępu do lasów

Nadleśnictwo Wyszków

Nadleśnictwo Wyszków odwołuje zakaz wstępu do lasów. Z dniem 1 maja 2020 roku Nadleśnictwo odwołuje zakaz wstępu do lasów, który ogłosiło kilka dni wcześniej,a dokładnie 27 kwietnia. Powodem wprowadzenia zakazu wstępu do lasów była susza. Takie zakazy zostały ogłoszone również w sąsiadujących nadleśnictwach. Zakazy wstępu do lasów są wprowadzane się przy 3. stopniu zagrożenia pożarowego lasu. Jeśli przez kolejnych 5 dni wilgotność ściółki mierzona o godzinie 9.00 będzie niższa od 10%.

Uzupełnienie. Niestety nie nacieszymy się zbyt długo „wolnością”. Aktualnie nadleśnictwo Wyszków planuje ponowne zamknięcie części lasów, tym razem powodem będą opryski.

Sprawdziliśmy na stronie z wykazem zakazów i mapką. faktycznie na terenie wyszkowskich lasów zakazów już nie ma. Zerknijcie sami na dostępna i aktualizowana mapkę publikowaną na bieżąco przez Lasy Państwowe. Mapa zakazów wstępu do lasów.

Przypomnijmy. Poprzedni zakaz Nadleśnictwo Wyszków musiało wprowadzić w związku z epidemią. Pisaliśmy o tym tutaj: https://www.wyszkow.com.pl/zakaz-wstepu-do-lasu-tymczasowo-od-3-do-11-kwietnia/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj