Zakaz wstępu do lasu. Tymczasowo od 3 do 11 kwietnia.

zakaz wstępu do lasu Wyszków

Zakaz wstępu do lasu. Tymczasowo od 3 do 11 kwietnia. Nie mamy dobrych wiadomości dla wielbicieli przyrody, spacerowiczów, czy też miłośników rowerów. Od dziś, 3 kwietnia, obowiązuje tymczasowy zakaz wstępu do lasów. Również w nadleśnictwie Wyszków. Nie możemy tego dokładnie sprawdzić, albowiem strony Lasów Państwowych przechodzą istne oblężenie. Mapkę z terenami, na których obowiązuje zakaz wstępu do lasu, znajdziecie pod adresem: https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/ Miejmy na uwadze, że mapka może nie być aktualizowana na bieżąco. Radzimy zapisać odnośnik, może się przydac, również w innych sytuacjach niż epidemia.

Ostatnie dni pokazy, że niestety mimo osób i zaostrzenia zakazów, wiele osób nie stosowało się do nich. Niejednokrotnie mieliśmy do czynienia z grupkami osób, spacerujących po terach leśnych. Niby z dala od ruchliwszych parków i bulwarów, ale jednak w grupie, mijając i spotykając się ze sobą.

Mając na uwadze dobro ludzi Lasy Państwowe wprowadziły zakaz wstępu do lasu. Cytujemy za strona LP:

„Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r.  w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dyrektor generalny Lasów Państwowych polecił wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.”

Przypominamy jest to tymczasowy zakaz wstępu do lasów i obowiązuje od 3 do 11 kwietnia bieżącego roku. W czasach panującej epidemii, tylko racjonale zachowana mogą pomóc w ograniczeniu jej rozprzestrzeniania się.

Od czasu do czasu będziemy publikować informacje związane z aktualnie obowiązującym stanem epidemicznym #zostanwdomu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj