Ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu wyszkowskiego

Ostrzeżenia meteorologiczne Wyszków
Ostrzeżenia meteorologiczne Wyszków

Ostrzeżenia meteorologiczne dla Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Dla Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego jest to ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia. Drugi stopień mówi o tym, że przewiduje się wystąpienie zjawisk pogodowych, które mogą powodować duże straty materialne, jak również zagrożenia zdrowia i życia dla ludzi.  Można spodziewać się zakłóceń w życiu codziennym, a specjaliści zalecają śledzenie wszelkich komunikatów i obserwowanie pogody.  Prawdopodobieństwo, że właśnie takie zagrożenie wystąpi na terenie powiatu wyszkowskiego wynosi aktualnie ok. 80%, a więc jest bardzo wysokie.

Powodem pogarszającej się pogody jest niż Sabina, który zmierza do terytorium naszego kraju od strony zachodniej. Prawdopodobnie pierwsze oznaki jego oddziaływania będą widoczne już dziś, w niedzielę wieczorem i w przeciągu najbliższych dni. Przewiduje się, że porywy wiatru w poniedziałek mogą osiągać wartości rzędu 50-80 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Podczas wydania takich ostrzeżeń o występowania nietypowych zjawisk należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza podczas podróży. Należy też uprzątnąć z balkonów wszelkie rzeczy ruchome, mogące zostać porwane przez wiatr. Nie przebywać w pobliżu starych drzew, budów i innych miejsc, które mogą stanowić dodatkowe zagrożenie. Najlepiej, jeśli nie jest to koniecznie, nie wychodzić z domu. Radzimy zapoznać się z lokalnymi informacjami i ze stroną pogodynka.pl, która publikuje wszelkie informacje na ten temat. Zajrzyjcie tutaj: http://www.pogodynka.pl/ostrzezenia

Foto: pogodynka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj