Pamiętamy. Zasłużeni dla ziemi wyszkowskiej

Pamiętamy. Zasłużeni dla ziemi wyszkowskiej

„Pamiętamy. Zasłużeni dla ziemi wyszkowskiej”, autorstwa p., Elżbiety Szczuki to kolejna obowiązkowa pozycja dla każdego wyszkowianina. Samorząd Wyszkowski zdecydował się na wydanie tej pozycji niejako przy okazji uczczenia 30-lecia istnienia samorządności w Polsce.

Bardzo gorąco zachęcamy do wysłuchania wywiadu z Panią Elżbietą Szczuką, którego udzieliła na antenie Radia Dla Ciebie. Audycja została wyemitowana w ramach cyklu Łosiowisko. Zapis audycji, który można odsłuchać zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i Waszych smartfonach znajdziecie tutaj: https://www.rdc.pl/podcast/losiowisko-o-postaciach-historycznych-z-powiatu-wyszkowskiego/

Publikacja zostanie przekazana w pierwszej kolejności do Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie, znajdzie się również w bibliotekach szkolnych. Trafi również do zasobów gminnych bibliotek powiatu wyszkowskiego. Oczywiście osoby prywatne zainteresowanie publikacją też mogą się o nią starać. Prosimy o kontakt telefoniczny z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu (tel.: 29-743-77-13). Będzie istniała możliwość odbioru książki, oczywiście po wcześniejszym umówieniu się.

Jak stwierdziła sama autorka:

„Książka ta, do której materiały zbierałam ponad 20 lat, opowiada o ludziach, którzy na trwale zapisali się w historii Wyszkowa, regionu, a nawet Polski. Oddaliśmy im hołd, czyniąc patronami ulic, rond, skwerów, stawiając pomniki, nadając honorowe obywatelstwo. Pisze też o osobach, które nie zostały dotąd uhonorowane w trwały sposób, a swoim życiem udowodniły, że na to w pełni zasłużyły”.

Źródło i foto: www.wyszkow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj