Coraz więcej pań walczy z nagromadzonymi kilogramami, a znaczna część z nich osiąga spektakularne efekty odchudzania. Utrata kilkudziesięciu kilogramów sprawia jednak, że w okolicach brzucha pozostaje nadmiar skóry. Z tym problemem skutecznie radzi sobie plastyka powłok brzusznych.
- Na czym polega abdominoplastyka?
- Plastyka powłok brzusznych a odczucia bólowe
Zabieg plastyki brzucha to abdominoplastyka. Wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od decyzji lekarza anestezjologa lub życzenia samego pacjenta.
Na czym polega abdominoplastyka?
Abdominoplastyka to zabieg, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry z powłok brzusznych. Pacjentka może zdecydować się na jeden z dwóch rodzajów tego zabiegu. Abdominoplastyka pełna polega na usunięciu nadmiaru skóry z całego brzucha, a następnie przeszczepieniu pępka. Natomiast mini abdominoplastyka polega jedynie na usunięciu nadmiaru skóry z dolnej części brzucha, pod pępkiem. W zależności od wybranego rodzaju zabiegu, wykonywane jest odpowiednie cięcie między kolcami biodrowymi, tak, aby powstała później blizna mogła zostać zakryta przez bieliznę.
Zabiegowi plastyki brzucha towarzyszy często liposukcja, a więc mechaniczne odsysanie tłuszczu. Dzięki połączeniu tych dwóch procedur podczas jednej operacji, efekt jest nie tylko zadowalający, ale również trwały. Co więcej, liposukcja zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej w górnej części brzucha lub powyżej linii cięcia, dzięki czemu sylwetka po zabiegu jest pięknie wymodelowana. Nawet, jeśli abdominoplastyce towarzyszy liposukcja, zabieg nie powinien być uważany za metodę odchudzającą, a jedynie modelującą sylwetkę, dlatego skorzystać mogą z niego tylko pacjenci, którzy charakteryzują się prawidłową masą ciała.
Plastyka powłok brzusznych a odczucia bólowe
Zabieg plastyki brzucha to procedura inwazyjna, w trakcie której naruszana jest integralność skóry i innych tkanek. Wiąże się to z odczuwaniem bólu, jednak jego nasilenie jest kwestią indywidualną. Sama plastyka powłok brzusznych przeprowadzana jest w znieczuleniu – niezależnie od wybranego rodzaju, pacjent nic nie czuje podczas trwania operacji. Przez kilka kolejnych dni mogą pojawić się odczucia bólowe, które jednak skutecznie niwelują leki przeciwbólowe. Liczy się również przebieg zabiegu oraz samo nastawienie pacjenta, dlatego abdominoplastykę warto wykonywać jedynie w renomowanych klinikach.
Więcej o plastyce powłok brzusznych można dowiedzieć się na https://medifem.pl/modelowanie-sylwetki/plastyka-brzucha/.