Policja Wyszków. Odblaskowa choinka – wyjątkowa inicjatywa

odblaskowa choinka Wyszków
odblaskowa choinka Wyszków

Policja Wyszków. Tuż przed budynkami Komendy Policji w Wyszkowie została umoszczona dość nietypowa choinka, a minowiec „odblaskowa”. Nie jest to pierwszy raz, kiedy przed wyszkowską komendą policji możemy się natknąć na świerkowe drzewko obwieszone odblaskami. Co ważne każdy z przechodniów może sobie zabrać na własność jakiś odblask. Oczywiście można zostawić coś w zamian, do czego szczerze zachęcamy.

Cel jaki przyświecał wyszkowskim policjantom to dbanie o bezpieczeństwo szczególnie niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści. Nie bez przyczyny mówi się, że odblaski ratują życie. Policja Wyszków przypomina, że od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który zmuszony jest do przemieszczania się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć przy sobie element odblaskowy, co ważne musi on być umieszczony w taki sposób, aby był widoczny dla innych uczestników ruchu. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Drzewko na ten wyjątkowy cel przekazało Nadleśnictwo Wyszków. Przeczytaj też: Nadleśnictwo Wyszków informuje – ruszyła sprzedaż choinek.

Warto przeczytać: obowiązkowe odblaski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj