Szpital w Wyszkowie w stanie podwyższonej gotowości. 

koronawirus szpital w Wyszkowie zamknięty

Koronawirus. Szpital w Wyszkowie w stanie podwyższonej gotowości. Zgodnie z decyzją Wojewody Mazowieckiego z dnia 28 lutego 2020 roku podmioty medyczne na Mazowszu mają pozostać w stanie podwyższonej gotowości. Związane jest to bezpośrednio z zagrożeniem koronawirusem.

„Decyzje podjęto w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego i koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia pacjentów zakażonych wirusem. Oznacza możliwość zlecenia szpitalom m.in. zwiększenia bazy łóżek zakaźnych, przekształcenie oddziału w oddział zakaźny oraz zwiększenie obsady personelu” – czytamy w komunikacie. Pełna listę podmiotów medycznych na Mazowszu, które obowiązuje podwyższona gotowość, znajdziecie pod tym odnośnikiem: plik PDF.

Należy pamiętać, że na ternie polski nie odnotowano żadnego, zdiagnozowanego na 100%, przypadku zachorowania. Jak poinformowała rzeczniczka wojewody: Aktualnie 24 osoby na Mazowszu przebywają w szpitalach na obserwacji pod kątem zakażenia koronawirusem, a 1021 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

Zamieszczony poniżej film może się okazać bardzo przydatny. Jeśli potrzebujecie więcej informacji, GIS (Główny Inspektorat Sanitarny) uruchomił specjalną, bezpłatną infolinię 800 190 590.

Koronawirus objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, jak również bólami mięśniowymi i osłabieniem, zmęczeniem przenosi się droga kropelkową, a więc podczas kaszlu kichania czy rozmowy. Najprostsze zasady, które pozwolą na zminimalizowanie ryzyka zakażenia:

  • często myj ręce, używaj mydła i wody;
  • kiedy kaszlesz lub kichasz zasłaniaj usta i nos;
  • postaraj się zachować bezpieczną odległość od osób kichających lub kszalących – minimum 1 metr;

koronawirus Wyszków

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj