#zostanwdomu. Kolejne ograniczenia i zakazy

zostań w domy Wyszków

#zostanwdomu. Kolejne ograniczenia i zakazy. Od jutra, to jest od środy 25 marca 2020 roku obowiązują kolejne ograniczenia i zakazy. Wprowadzono je, jak zapewne Wam wiadomo w związku z epidemią koronawirusa. Podstawową i bardzo ważną informacją, jest ograniczenie poruszania się.

Nie dotyczy ono jednak takich wyjść, które są bezpośrednio związane z załataniem ważnych dla nas spraw. Będzie można swobodnie przemieścić się do pracy, wyjść na zakupy, do lekarza, czy apteki. Zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie zakażenie koronawirusem, dlatego też szczerze polecamy maksymalne ograniczeniu wyjść z domu. Wychodźmy, ale tylko bardzo ważnych sprawach. Poruszać się mogą również wolontariusze, których praca jest związana ze zwalczaniem epidemii.

Należy podkreślić, że z samego rozporządzenia i dostępnych wyjaśnień na stronach rządowych, wynika, że jednak będzie można wyjść.  Na przykład w celu uprawiania sportu, czy na rower. Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb i za takie potrzeby uznano potrzebę jednorazowego wyjścia w celach sportowych. Należy jednak pamiętać, że nie można tego robić w grupach. W takim spotkaniu mogą uczestniczyć co najwyżej 2 osoby, zachowując bezpieczna odległość od siebie. Najbezpieczniej będzie uprawiać sport w samotności.

Ograniczeniom podlegają również zgromadzenia, mogą składać się z maksymalnie 2 osób. W miejscach kultu religijnego natomiast z 5 osób nie wliczając osób posługujących. W komunikacji publicznej będzie wolno zajmować tylko co drugie miejsce.

Pełen tekst ustawy znajdziecie pod adresem (plik PDF): http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_pdf/DZU/2020/61/522.pdf

Rządowa strona z wyjaśnieniami i najjawniejszym pytaniami, które mogą was zainteresować jest dostępna pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem

 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj