Wyszków. Pierwsze przypadki koronawirusa potwierdzone

Komunikat sanepid koronawirus Wyszków

Pierwsze przypadki koronawirusa w powiecie wyszkowskim potwierdzone. Komunikat Starosty Powiatu Wyszkowskiego:

Starosta Powiatu Wyszkowskiego, zgodnie z informacją przekazaną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wyszkowie informuje, że zostały potwierdzone dwa pierwsze przypadki zakażenia wirusem SARS- CoV-2 na terenie naszego powiatu.

Osoba wróciła z zagranicy i trafiła bezpośrednio do kwarantanny domowej wraz z domownikiem. Osoby nie miały kontaktu z innymi mieszkańcami. Pacjenci są w stałej łączności z sanepidem oraz znajdują się pod ścisłym nadzorem szpitala zakaźnego w Warszawie. Czują się dobrze, będą przebywały w izolacji domowej jako odosobnienie chorych z pozytywnym wynikiem. Apelujemy o uszanowanie prywatności tych osób.

Nie ma powodów do paniki, ale musimy zrozumieć, że obecnie nasze zdrowie to sprawa nas wszystkich. Musimy być odpowiedzialni i nadal przestrzegajmy rygorów bezpieczeństwa, przede wszystkim higieny, zachowujmy między sobą bezpieczną nawet 2-metrową odległość podczas rozmowy, czy robienia zakupów. Nie obawiajmy się zwrócić innym uwagi, w końcu chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w powiecie i jest gotowy do podjęcia natychmiastowych działań wynikających z odpowiednich procedur. Władze Powiatu Wyszkowskiego uruchomiły dodatkowe środki finansowe z przeznaczeniem na zarządzanie kryzysowe.

Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o dostosowanie się do wszystkich zaleceń przekazywanych przez Prezesa Rady Ministrów, Ministra Zdrowia, Wojewodę Mazowieckiego, Głównego Inspektora Sanitarnego, Powiatowego Inspektora Sanitarnego, Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz lokalne władze samorządowe.

Jednocześnie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w pracę, wykonywaną na rzecz zminimalizowania zagrożenia epidemią na terenie powiatu wyszkowskiego.

Informacje są na bieżąco aktualizowane i zamieszczane na stronach:
– Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie: wyszkow.psse.waw.pl
– Powiatu Wyszkowskiego: powiat-wyszkowski.pl

Starosta Powiatu Wyszkowskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj