8 powodów, dla których warto zainteresować się wyciskaniem soków

8 powodów, dla których warto zainteresować się wyciskaniem soków

wyciskanie-sok-warzywaKiedy spożywasz pokarm w stałej postaci, Twój organizm stara się go strawić na mniejsze części, aby wydobyć z niego składniki odżywcze, takie jak witaminy, minerały.

W przypadku picia świeżo wyciskanych soków Twój organizm nie musi rozkładać jedzenia. Wyręczyła Cię w tym wyciskarka wolnoobrotowa lub sokowirówka.

Oto 8 powodów, dla których warto zainteresować się wyciskaniem soku:

1. Wyciskanie soku to najszybszy sposób na wprowadzenie składników odżywczych do organizmu

Sokowirówka lub wyciskarka wolnoobrotowa wydobywają sok z komórek warzyw i owoców, jednocześnie oddzielając od niego pozostałość [miazgę] złożoną głównie z błonnika. Sok, który zawiera wiele składników odżywczych, witamin i minerałów jest bardzo łatwo wchłaniany przez nasz organizm, co oznacza, że ​​szybko dociera do naszych komórek, aby je odżywić.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wyciskaniu soku, to sprawdź – zdrowesokowanie.com

2. Najłatwiejszy sposób na dostarczenie wystarczającej ilości warzyw

Nie oszukujmy się, każdy z nas ma duże trudności ze spożywaniem wystarczającej ilości warzyw. Jedzenie całej miski szpinaku nie należy do zbyt apetycznych i przyjemnych. Dzięki możliwości wyciskania soku możesz mieszać zielone warzywa z owocami. Raz, że dużo łatwiej jest spożyć płyn niż warzywa w postaci stałej, a dodatkowo część owoców dodanych do warzyw jest w stanie zabić ich nieprzyjemny smak.

3. Wyciskanie chroni wrażliwe na ciepło składniki odżywcze

Proces gotowania żywności niszczy, niektóre mikroelementy i witaminy zawarte w warzywach. Dzięki użyciu wyciskarki uzyskujesz najwyższe możliwe stężenie składników odżywczych.

4. Wyciskanie soków to świetny sposób na walkę z kwaśną dietę

Obecnie wiele osób spożywa pokarmy tworzące kwaśny odczyn w naszym organizmie, takie jak cukier, mąka, alkohol, kawa, mięso. Aby zrównoważyć skutki kwaśnej diety, zalecane jest spożywanie dużej ilości potraw o odczynie zasadowych, a najlepszymi z nich są warzywa.

5. Wyciskanie soku to szybki sposób na zmianę samopoczucia

Szklanka świeżego soku z samego rana doda Ci energii i poprawi nastrój. Bogactwo minerałów, witamin i wszelkiej maści składników odżywczych pozwoli Ci się cieszyć świetnym samopoczuciem przez cały dzień.

6. Pomaga nawodnić organizm

Zaleca się, aby spożywać około 2 litrów płynu dziennie. Włączając soki do naszej codziennej diety, pomagasz również odpowiednio nawodnić Swój organizm.

7. Pomaga w zrzuceniu nadmiaru kilogramów

Picie świeżego soku przed posiłkiem lub między posiłkami pomaga ograniczyć uczucie głodu.

Twoje ciało nie tylko otrzymuje składniki odżywcze, których potrzebuje, ale równocześnie zmniejszasz spożywanie przetworzonych pokarmów, które nie oszukujmy się, są głównym powodem otyłości u większości z nas.

8. Świetnie wpływa na stan naszej skóry

To, czym odżywiasz Swoje ciało, bezpośrednio wpływa na stan Twojej skóry. Dlatego wybór zielonego soku zamiast słodkich napojów, pełnych cukru pomoże Ci uzyskać naturalny blask skóry, którego szukasz. Wyciskanie soków ze świeżych warzyw i owoców pomaga Ci w uzyskaniu niezbędnych składników odżywczych, których potrzebuje Twój organizm, ale także wypłukuje niechciane toksyny odpowiedzialne między innymi za trądzik i proces starzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj