Modernizacja ciepłowni PEC Wyszków

PEC Wyszków modernizacja ciepłowania
Zarząd wyszkowskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (PEC Wyszków) podpisał umowę dotyczącą modernizacji części zakładu: „Modernizacja istniejącej ciepłowni poprzez budowę układu wysokosprawnej kogeneracji z wykorzystaniem OZE (biomasa)”. Proces mode4rnizacji polega na wykonaniu projektu i zbudowaniu zespołu układów. Będą one produkować ciepło i energię elektryczną w jednym procesie technologicznym. Wykonawcą zadania będzie konsorcjum firm: VAS Energy Systems International GmbH(Lider) oraz Zakłady Remontowe Energetyki ELKO Sp. z o.o. (Partner/Konsorcjant).
Termin zakończenia prac określono na wrzesień 2022 roku. Wartość całego projektu jest niebagatelna i wynosi 49 965 031,00 zł netto. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że 18 108 179,20 zł przeznaczonych na ten cel pozyskano z Narodowe Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostałe środki to wkład własny PEC oraz pożyczka z NFOŚiGW. Sama modernizacja to kluczowy projekt dla zakładu. Bez niej przedsiębiorstwo mogłoby przestać funkcjonować już w 2023 roku. Jest to związane z nowymi wymaganiami środowiskowymi, które takie zakłady muszą spełniać.
Projekt polega na budowie bardzo nowoczesnego, w pełni zautomatyzowanego i efektywnego technologicznie oraz ekonomicznie układu wysokosprawnej kogeneracji. Układ będzie pracował w oparciu o kocioł parowy polskiej firmy ELKO o mocy 10,87 MW, który współpracował będzie z turbiną niemieckiej firmy HOWDEN Turbo Gmbh o mocy 2,5 MWel. Instalacja przewidziana jest do pracy całorocznej (dyspozycyjność powyżej  8 000h/rok).
Na podstawie wyszkow.pl. Foto: wyszkow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj