Sanepidy nie publikują już danych

powiaty w Polsce mapa zakażeń COVID

Sanepid Wyszków. Dokładnie od wczoraj od 24 listopada lokalne stacje Sanepidu zaprzestały publikowania dziennych raportów o zarażeniach. Od wiosny tego roku wszystkie powiatowe stacje sanepidu publikowały dzienne komunikaty o zakażeniach na terenie danego powiatu. Komunikaty zawierały także informację o ilości ozdrowieńców, jak również zgonów spowodowanych przez COVID-19.

Od 24 listopada Główny Inspektorat Sanitarny wprowadził zmiany. Na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Warszawie, może zapoznać się z następująca informacją, cytujemy:

Od dnia 24 listopada br. dane epidemiologiczne, dotyczące zakażeń Sars-CoV-2 i zachorowań na COVID-19, będą upubliczniane w sposób scentralizowany, bezpośrednio z odpowiednich systemów informacyjnych na stronie https://www.gov.pl/web/gis. W związku z tym, na stronie internetowej WSSE w Warszawie nie będą publikowane codzienne komunikaty przedstawiające sytuację epidemiologiczną na terenie województwa mazowieckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID-19.

Nie oznacza to jednak, że dane dotyczące powiatu  wyszkowskiego nie będą w pogól e dostępne. Będzie się można zapoznać z bieżącą sytuacją na centralnych stronach rządowych, a dokładnie pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/mapa-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2-powiaty. Znajdziecie tam dokłada mapkę prezentującą wszystkie dane na terenie powiatów. Wystarczy najechać myszką na dany powiat. 

Artykuł przygotowano we współpracy ze https://sklepdrobiarza.pl/kategoria-produktu/ptasia-grypa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj