Świąteczna paczka w Wyszkowie

Wyszków świąteczna paczka

Gmina Wyszków, Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie oraz Klub Przyjaciół Wyszkowa przygotują świąteczne paczki, które trafią do najuboższych i najbardziej potrzebujących wyszkowian.

Szanowni Państwo, wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Będą one szczególne nie tylko ze względu na ich wymiar religijny i kulturowy, ale także dlatego, że przypadają one w czasie największej pandemii XXI wieku. Przez ostatnie lata gromadziliśmy się w centrum Wyszkowa na Wigilii Miejskiej, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia świąteczne. To wydarzenie stało się miejską tradycją, w której chętnie uczestniczyli wyszkowianie. Ponadto na plebanii Sanktuarium Św. Idziego organizowaliśmy spotkanie wigilijne dla osób ubogich, samotnych i niepełnosprawnych. W wyszkowskich sklepach wspólnie z wolontariuszami, zbieraliśmy produkty, z których później przygotowywane były paczki dla osób będących w potrzebie.

Obecna sytuacja epidemiczna i związane z nią obostrzenia sprawiają, że nie będzie możliwości zorganizowania powyższych wydarzeń. W związku z tym zwracamy się do Państwa, wierząc w gorące i hojne serca o wsparcie kontynuacji inicjatyw Gminy Wyszków, Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie i Klubu Przyjaciół Wyszkowa. Pragniemy zorganizować nową akcję, w ramach której stworzymy świąteczne paczki z trwałymi artykułami spożywczymi, słodyczami, środkami codziennego użytku, które trafią do najuboższych wyszkowian. Będziemy je dysponować przez Ośrodek Pomocy Społecznej oraz rozwozić do tych rodzin, które znajdują się w kwarantannie. Jeśli posiadacie Państwo produkty, które możecie przekazać na rzecz osób potrzebujących, prosimy gorąco – zgłoście się do nas.
Żywność zbierać będziemy w dniach 11-12 grudnia 2020 r. (można również zostawić produkty wcześniej). Siedzibą akcji będzie hala sportowa Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyszkowie (ul. Geodetów 45). Zachęcamy do przyłączenia się i prosimy o wsparcie. Raz okazane dobro powraca z podwójną siłą.
Źródło: wyszkow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj